8.2 C
Karditsa
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Στην τελευταία επίθεση έχασε ο ΑΣΚ στο Παγκράτι

Σ’ ενα… “ψυχοβγαλτικό” παιχνίδι που όμως είναι απόλυτα εναρμονισμένο με το συναρπαστικό πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 Εθνικής Κατηγορίας όπου όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες, ο ΑΣΚ γνώρισε την ήττα από το Παγκράτι με σκορ 70-66!
Όπως φαίνεται και από το σκόρ και ιδιαίτερα από τα όσα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο, οι “κυανόλευκοι” ηττήθηκαν στην κυριολεξία την τελευταία στιγμή. Ενα καλάθι του Καλλέ που δεν μπήκε στο τέλος για να έλθει η ισοφάριση και ένα καλάθι των γηπεδούχων που μπήκε και έδωσε τη νίκη.
Ετσι σταμάτησε το νικηφόρο σερί των τριών συνεχόμενων αγώνων αλλά η ομάδα της Καρδίτσας παραμένει ψηλά στη βαθμολογία μέσα στην πεντάδα και ετοιμάζεται να υποδεχθεί το Ψυχικό σε ένα καθοριστικό ματς για τη συνέχεια.
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 34-24, 52-48 και 70-66
πηγή:neosagon.gr