12 Θεσ. Ματαράγκας 16 10
13 Αστέρας Δασοχωρίου 16 4
14 ΑΟΚ 16 2

Ταυρωπός-ΑΟΚ
Σπουδαίο τρίποντο πανηγύρισε ο Ταυρωπός που επικράτησε με σκορ 2-0 του ΑΟΚ και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Ο Παπαευαγγέλου και ο Αργυρόπουλος σκόραραν στο πρώτο μισάωρο, τελειώνοντας από νωρίς την αναμέτρηση.

Θεσσαλικός-Μαυραϊκή
Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Μαυραϊκή στην Ματαράγκα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3, χάρη σε τέρματα των Μαντέλα, Φουντούνα και Μπαντή, όμως ο Θεσσαλικός με δύο γκολ του Κωστόπουλου μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ηρακλής Σοφάδων-Απόλλων Μακρυχωρίου
Εύκολο απόγευμα για τον Απόλλωνα στους Σοφάδες, όπου επικράτησε με σκορ 2-5 του τοπικού Ηρακλή. Ο Ξέρρας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, πριν ισοφαρίσει ο Τ.Ζάγγος. Ο Ξέρρας όμως με δύο ακόμα τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, «κλείδωσε» στην ουσία τη νίκη. Οι Κρανιώτης και Υφαντής διαμόρφωσαν το τελικό σκορ, ενώ ενδιάμεσα είχε μειώσει για τον Ηρακλή ο Αναγνωστόπουλος. Να σημειωθεί πως στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Χαντζή.

Αστέρας-Πάμισσος
Την ανοδική του πορεία συνέχισε ο Αστέρας, που επικράτησε με σκορ 3-0 του Πάμισσου. Ο Μπάλλας με δύο τέρματα και ο Παπαδημητρόπουλος διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Καππαδοκικό-Αστέρας Δασοχωρίου
Μεγάλο τρίποντο για την ΑΕ Καππαδοκικού που επικράτησε με σκορ 1-0 του Αστέρα Δασοχωρίου. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Σαλής στο πρώτο μέρος.
πηγή:karditsapress.gr