8.2 C
Karditsa
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

«Έπιασε» κορυφή ο Απόλλων-Μεγάλες νίκες για Αγναντερό και Μαυραϊκή

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α΄Ερασιτεχνικής Απόλλων, Αγναντερό και Μαυραϊκή.

Απόλλων Μακρυχωρίου-Αστέρας Δασοχωρίου
Επιστροφή στην κορυφή για τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου, που νίκησε άνετα με σκορ 4-0 του Αστέρα Δασοχωρίου. Δύο τέρματα πέτυχε ο «ανεβασμένος» Ξέρρας, ενώ από ένα σημείωσαν οι Ντάλλας και Υφαντής.

ΑΟ Κρανέας-ΑΟ Καππαδοκικού
Εύκολο απόγευμα για την ομάδα της Κρανιάς, που επικράτησε με σκορ 4-1 του Καππαδοκικού. Οι Β.Κανιούρας, Τ.Κανιούρας και ο Μεσσιακάρης με δύο τέρματα σκόραραν για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μαντέλας μείωσε για το Καππαδοκικό.

ΑΟΚ-Ηρακλής Σοφάδων
Παλικαρίσιος βαθμός για τους «κυανόλευκους» που απέσπασαν το βαθμό της ισοπαλίας από τον Ηρακλή Σοφάδων με 0-0, «πιάνοντας» έτσι τον Αστέρα Δασοχωρίου στους 3 βαθμούς. Από την άλλη ο Ηρακλής έχασε και άλλο έδαφος στη μάχη της τετράδας.

Μαυραϊκή-Αστέρας
Μεγάλη νίκη για την Μαυραϊκή, που επικράτησε με σκορ 1-0 του Αστέρα. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, πέτυχε ο Πολύζος στο δεύτερο ημίχρονο.

Πάμισσος-Ταυρωπός
Μεγάλο «διπλό» για τον Ταυρωπό, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πάμισσου με 0-1. Οι «πορτοκαλί» πέτυχαν το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με τον Τσιλίκα στο πρώτο δεκάλεπτο και κατάφερε μέχρι τέλους να κρατήσει το «υπερπολύτιμο» τρίποντο.

Φύλλο-Αγναντερό

Άνετο πέρασμα από το Φύλλο για τον ΑΟ Αγναντερού με σκορ 0-3.Αν και το παιχνίδι μέχρι το 80 ήταν ισόπαλο,οι “βυσσινί’ πέτυχαν τρία τέρματα με τους Κακαϊτσα,Λάππα και Απάλλα.

Θυμηθείτε ΕΔΩ ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση Θεσσαλικός-Αναγέννηση